Indie są przepięknym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw zachwycają się egzotyczną przyrodą, smaczną pełną aromatów kuchnią, a także ciekawymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby szukające odpoczynku od życia codziennego i gnębiącymi ich problemami. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

medytacja w indiach
Medytacja praktykowana jest przez ludzi na całym świecie, które poszukują duchowego spokoju i równowagi. W dzisiejszym zabieganym świecie to bardzo potrzebne.

Podróż duchowa do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otacza je aura duchowości. Dlatego nie należy ich pomijać wybierając się na podróż duchową do Indii. W większości przypadków wyjazdy organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najpopularniejszych budowlach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Zabytki zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną naturą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Bez wątpienia planując wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie znajdujące się  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

indyjska duchowość
Indyjskie wierzenia i bóstwa to niesamowita różnorodność koncepcji. z których płyną liczne mądrości, z których możemy czerpać również teraz.

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Pragnąc spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto udać się szczególnie na dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody umożliwi pozbyć się negatywnych emocji i dobrze wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można , które wykonywane są przez profesjonalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas pozytywną energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju należy odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

joga w idniach
Możliwość uprawiania Jogi u jej źródła to marzenie i cel wielu joginów na całym świecie.

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba skorzystać z sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować podczas tej niezwykłej podróży. Takie pozwolą zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowia, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga wyjątkowo dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także umożliwia zachować równowagę tak trudną do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową wyprawę do Indii?

Niewątpliwie tego typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być dobrze przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów a także kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.